Get Social With Us
antywirus_min

Top 5 programów antywirusowych

Programy antywirusowe to programy, których zadaniem jest zapewnienie kompleksowej ochrony przed różnego typu zagrożeniami dla naszego komputera. Tymi zagrożeniami mogą być wirusy, ataki hakerskie czy aplikacje szpiegujące. Opcja monitorowania kontroluje bieżące operacje, skaner natomiast sprawdza pliki, co określony czas lub kiedy tego wymagamy. Ważne jest, by program antywirusowy aktualizował bazę wirusów dość często, aby na bieżąco wykrywać coraz to nowsze zagrożenia. Antywirusy często posiadają też coś takiego jak piaskownica, która jest odizolowanym środowiskiem, gdzie uruchamia się podejrzane programy. Warto wybrać aplikacje antywirusową do możliwości naszego komputera tak, aby nie przeszkadzała nam w pracy czy surfowaniu po internecie.

Programy, które Wam zaprezentujemy są najczęściej polecane zarówno przez internautów, jak i specjalistów z branży IT. O jakich programach mowa?

 

Avast! Free Antivirus 2015 10.2

Łączy ze sobą funkcje ochronne i wiele przydatnych funkcji. Szczególnie polecany dla osób, które ściągają wiele programów. Wadami mogą być sporadyczne reklamy przy płatnej wersji i płatne dodatki.

 

AVG AntiVirus Free 2015

AVG Free posiada wiele ciekawych dodatków, jest jednak mniej skuteczny od Avasta w przypadku ochrony komputera. Sporo fałszywych alarmów to jedna z jego wad. Program domyślnie instaluje pasek narzędzi i podmienia wyszukiwarkę.

 

Panda Free Antivirus 15.1

Prosty program antywirusowy, który korzysta z technologii „chmury”. Polecany dla osób posiadających wolniejsze komputery. Posiada funkcje kontroli rodzicielskiej, co jest niewątpliwą zaletą. Do wad możemy zaliczyć niższą skuteczność w przypadku braku dostępu do internetu czy sporo fałszywych alarmów.

 

Avira Free Antivirus 2015 15.08

Ten program posiada opinię najskuteczniejszego programu w niezależnych testach. Jest skuteczny, często aktualizuje bazę wirusów. Program wyłącznie w języku angielskim, jednak jego interfejs jest intuicyjny w obsłudze. Wadą jest ograniczone wsparcie techniczne i przeciętna skuteczność w wykrywaniu phishingu.

 

COMODO Free Antivirus 2015 8.1

Program antywirusowy korzystający z „chmury”. Jest wydajny i skuteczny. Posiada funcje pozwalającą na blokowanie komunikatów m.in. podczas grania. Do wad należy zaliczyć skomplikowaną konfigurację i długie oczekiwanie na aktualizację.

 

Brak komentarzy

Skomentuj